U POTRAZI


Veče lagano pada na naš grad sa tmurnim nebom i laganom kišom koja je rominjala celi dan i tek pokvasila prašnjave trotoare i klizave bulevare od uljnih derivata iz bezbroj zagađivača vazduha i okoline stvorene za jednosede četvoročkaša u kojima se vozikaju samci koji tumaraju do kasnih večernjih sati a pokreti zelenih grčevoto stezale transparente za parolom-Čuvajmo prirodu ili onu čuvenu- Bez njega se može ?!

Potraga za istinom i boljim životom u natrpanom gradu betona i visokih zgrada zaklanja vidike sa periferije uperene u našu planinu, posečenu od brižnih čuvara šumara privatnih parkova ograđenu sa svih strana. Neimari tvrdog srca i bez trunke savesti stvoriše svoj svet bogatuna dubokih džepova a brižni čuvari sa kodiranim ključevima dozvolili posetu istih sa polusatnim obilaskom nacionalnog parka i novo naseljenim istorijskim domaćinom koji je skoro nestao kao poslednji od svoje vrste koji je ovde obitavao zadnji put pre skoro dva veka…

Turbo turizam u punom zamahu sa istrošenim mirišljavim sapunom i novim lavorom dočekali goste željni provoda i čistog vazduha ograđenih oaza sa hiljadu poslednjih vrsta ptica selica, lisica, medveda i bizona dali i šareni ubrus ne bili obrisali znoj sa čela i glave sa prijatnom muzikom u pozadini i nežnim šapatom uzeli poslednji evro naivnim turistima.

Skupiše se naivci na jednom mestu kao muve na…ne bili videli Jurasic park ne razmišljajući koliko košta otimačina prirodnog blaga za koje niko nije mario sve ove godine a sad dospeli da vijamo i plaćamo kartu više za cirkus koji je stigao u naš grad..Potraga za boljim životom se svelo na prokleti dinar i traženje parkinga u prepunom gradu punih…A ostali sugrađani se smiruju praškovima uz jutarnje kafenisanje ili večernje ispijanje čajeva uz celodnevni tv program i potraga za srećom uz celovečernje kvizove za stare i mlade ?!

Ceo život je potraga za zdravljem i lovom koja tu negde u vazduhu i samo je moraš podići ili se sagnuti i ukrasti od drugih pazeći da vas niko ne ulovi u silnoj potrazi za...